Jdi na obsah Jdi na menu
 


Break Dance triky - jak na točení se na jedné ruce / 1990’s

bboy točící se na ruce“Takový to hustý točení se na ruce”, přesně to je devítka. Řekl bych, že tento trik, společne s windmillem a headspinem přímo charakterizují Break Dance. Upřímně, ale devítka není nic jednoduchého. Pracuji na ní poslední rok tréninku (ale je pravda, že ji nedrtím každý trénink), a pořád se dostávám jen k jednomu až dvěma kolům. No jo, holt powermoves chtějí praxi.

 

Break dance triky - turtle / želva

bboy dělající turtle / želvuTurtle (želva) je break dance power move, které kombinuje sílu a hbitost. Bboy se točí v základní pozici okolo své ruky. Nějaký čas trvá, než si vybudujete sílu v ruce a břišních svalech, aby jste mohli točit turtle. Jop, časová investice, ale v break dance nic není hned. Taky vám doporučuji dát si něco pod ruku, aby to lépe klouzalo (potítko, chránič atd).

Teď základní otázka, kam tu ruku zapřit ? Někteří bboys si ji dají přimo pod břicho. Mě osobně ten tlak na žaludek nevyhovuje, proto si ji dám lehce bokem. Opřu se loktem, zatnu svaly a dokážu se udržet třeba půl minuty v této pozici. Rovnováha je důležitá, proto doporučuji zkusit jenom tak zabalancovat, na jak dlouho to zvládnete.

 

Break Dance triky - Headspin / točení na hlavě

bboy dělající headspinHeadspin je dalo by se řict značkou break dance, a také jeden z nejjednodušších power moves, které se dají naučit. Stejně jako ostatní break dance triky, i točení se na hlavě může být nebezpečné. Doporučuji točit se v helmě (stačí na bmx kolo) a pořádně se předtím protáhnout (už se mi povedlo natáhnout si vazy a není to nic příjemného)

Návod na headspin

1. Začněte na kolenou, naklánějící se dopředu a opírejte se přitom hlavou o zem. Položte ruce na zem před vás tak, aby vaše obě ruce a hlava tvořily rovnostranný trojúhelník. Potom vykopněte vaše nohy nahoru tak, aby jste se dotýkali země jenom rucemi a hlavou. Tato pozice se jmenuje tripod. Zkoušejte v ní udržet rovnováhu, dokud to pro vás nebude jednoduché. Zároveň to i posiluje krční svaly.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil + XRumer crack

(LatonyaVurne, 26. 3. 2018 20:21)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

XEvil 4.0 solve CAPTCHA of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(MashaNAr, 12. 12. 2017 21:27)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

kopiracia

(Sofia, 8. 4. 2011 15:58)

celý tento článok bol skopírovaný, tak sa nečudujte, že je "trochu" nepresný :)... vidieť to už pri prvom pohľade :D

aaaaa

(fff, 16. 5. 2010 18:25)

jo to je kruty fakt moc taky to chci zkusit ale newim jestli mi to mamka dovoli ale zkusim od zari budu na street dance chodit a zkusim to

?!?!?!

(OLI_N, 16. 10. 2009 15:41)

A K ČEMU MI BUDE TOČENÍ NA HEADCE KDYŽ MI MAMKA NEDOVOLÍ SI ANI NA HLAVU STOUPNOUT:)

break womn

(verca, 25. 6. 2009 8:39)

ja se to teprve ucim a celkem to de

Nic moc

(Petr, 26. 2. 2009 14:49)

tdy nic nemáš,ale brek dance miluju kámo..:-D

co nevis o breaku

(polib hnupe , 2. 11. 2008 18:29)

hovne ty o breaku vubec nic nevis windmil a headspyn necharaktyzuji break to sy myslis ty break charakteruje tvuj vlastni styl a to ty nevis proste pro kazdyho neco jinyho a ses fakt krutej ze umis zelvu mne je 11let a umim ju taky to umi kazdej b-boy a jinak co je to za tranku

....

(verca, 24. 10. 2008 21:38)

heej to je krutyyy....to sem si vzdycky prala a taky porad preju proste mooc:-*..!!